Projeler ve Fonlar
Türkiye'nin İlk ve En Detaylı Hibe Arama Motoru

Yeşil Ofis Trendi ve Çevre Konulu Hibeler

240

Son zamanlarda dünyada iklim değişikliğinin önüne geçme ve çevre korumayla ilgili inanılmaz bir farkındalık oluşturulmaya çalışıldığını görüyoruz. Peki neden mi? Birleşmiş Milletler Hükümetlerarası İklim Paneli’nin (BMHİP) açıkladığı rapora göre, küresel ısınma gelecek 20 yıl içinde 1.5°C derecelik artışla sınırlanamazsa iklim krizi artık geri döndürülemez bir sürece girecek. Yani tahmin edilenden de ciddi bir durumla karşı karşıyayız.

Bu durumun önüne geçmek için hali hazırda yürütülen projeler olduğu gibi açıkta hibeler de mevcut. PF’de konuyla ilgili öne çıkan UNESCO Sultan Qaboos Prize for Environmental Conservation, Low Carbon Industrial Production Using CCUS, Environment and Meteorology for ATM gibi hibe programları bulunuyor.

Çevre ile ilgili bahsetmek istediğimiz yeni bir iş trendi de var. Bildiğimiz üzere sürdürülebilirlik şirketlerin önem verdiği konuların başında geliyor. Son zamanlarda dikkat çeken “Yeşil Ofis” kavramı şirketlere, biz de çevre için bir şeyler yapıyoruz deme imkanı veriyor ve çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlamalarına imkan tanıyor. Açıklayacak olursak;  “Yeşil Ofis” ofislerde uygulanan bir tasarruf ve iyileştirme programıdır. Program; karbon emisyonu başta olmak üzere enerji tasarrufu, yenilenebilir kaynaklar, doğal kaynakların bilinçli kullanımı ve yaşam tarzının değiştirilmesi konusunda ofis çalışanlarında farkındalık yaratmayı hedefliyor. Yeşil Ofis Programı, ofis çalışanlarını çevre dostu tercihler yapmaları konusunda yüreklendirip, daha fazla tasarruf yapılması konusunda onları yönlendiriyor.

Yoruma kapalı.

Projeler ve Fonlar deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanır. OK