Projeler ve Fonlar
Türkiye'nin İlk ve En Detaylı Hibe Arama Motoru

Ufuk Avrupa Araştırma Altyapıları Çevrimiçi Bilgi Günü

19

Ufuk Avrupa Araştırma Altyapıları Alanı, Avrupa’da entegre, birlikte çalışabilir ve etkili bir Araştırma Altyapıları ve Teknoloji Altyapıları ekosisteminin geliştirilmesini desteklemektedir. Bilgi günü, 2023-2024 Çalışma programının farklı destinasyonları için aşağıdaki hedeflerde yer alan 2023 çağrılarına odaklanacaktır.

  • INFRADEV – Avrupa araştırma altyapıları ortamını geliştirmeyi, pekiştirmeyi ve optimize etmeyi ve küresel liderliği sürdürmeyi hedeflemektedir.
  • INFRASERV – Sağlık araştırmalarını desteklemek, yeşil geçişi ve dijital dönüşümü hızlandırmak ve sınır bilgisini ilerletmek için Araştırma Altyapıları hizmetleri sunmak hedeflenmektedir.
  • INFRATECH – Araştırma Altyapıları için yeni nesil bilimsel enstrümantasyon, araçlar, yöntemler ve gelişmiş dijital çözümlerin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
  • INFRAEOSC – Operasyonel, açık ve FAIR (FAIR Data-bulunabilirlik (findability), erişilebilirlik (accessibility) , birlikte çalışabilirlik (interoperability), yeniden kullanılabilir) bir Avrupa Açık Bilim Bulut ekosistemi sağlamayı hedeflemektedir.

Ayrıca Bilgi Günü, 2023 Araştırma Altyapıları çağrılarının sunulması, değerlendirilmesi ve yönetimi hakkında detaylı bilgiler sunacaktır.

Etkinliğe katılmak için tıklayınız. 

Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. 

Projeler ve Fonlar deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanır. OK