Projeler ve Fonlar
Türkiye'nin İlk ve En Detaylı Hibe Arama Motoru

Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu Firmalar ve Sektör Uzmanlarını Bir Araya getiriyor!

93

SKD Türkiye tarafından yürütülen Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu firmaların başta malzeme alışverişleri olmak üzere döngüsel ekonomi ile ilgili öncelikli fırsat alanlarının belirlenmesi ve döngüsel ekonominin yaygınlaşmasını desteklemek üzere, firmalar için “Ön Değerlendirme Desteği” sunuyor.

5 farklı sektörden toplam 10 firmanın yararlanabileceği ön değerlendirme desteği seçilecek sektör uzmanları aracılığıyla sağlanacaktır.

Desteğin amacı, başvurusu kabul edilen firmaların prosesleri, girdi-çıktıları ve içinde yer aldığı değer zinciri dikkate alınarak başta malzeme alışverişleri olmak üzere döngüsel ekonomi ile ilgili öncelikli fırsat alanlarının belirlenmesidir.

Malzeme alışveriş (endüstriyel simbiyoz) fırsatları kapsamında; firmanın kullanabileceği ve/veya değerlendirmek üzere verebileceği öncelikli atık, ikincil hammadde, yan ürün, alternatif hammadde, standart dışı ürün, vb. malzemeler ve olası kullanım yöntemleri değerlendirilecektir.

Diğer döngüsel ekonomi fırsatları kapsamında ise; ürünlerin tüm değer zincirindeki en belirgin atık ve kayıpların minimize edilerek değer yaratılmasını sağlayacak ürün ömrünün uzatılması, tekrar kullanım, yeniden üretim, geri dönüşüm, ileri dönüşüm, geri kazanım, vb. fırsatlardan öncelikli ve yüksek potansiyelli olanlar tespit edilecektir.

Elde edilen çıktılar, firmanın bu alanda bir yol haritası oluşturmasına yardımcı olurken platform aracılığıyla gerçekleştirilecek işbirliklerini de hızlandıracaktır. Firmalar ayrıca, belirlenen öncelikli alan ve proje fikirleri ile ilgili daha ayrıntılı teknik değerlendirme ve fizibilite çalışmalarının yapılması için yine üye firmalara sağlanan “The Circular Vouchers 2.0.” desteğine başvuruda bulunabileceklerdir.

 Ön değerlendirme desteğinden yararlanmak isteyen firmalar için son başvuru tarihi: 22/06/2020

Firmaların ön değerlendirme çalışmalarını yürütmek isteyen sektör uzmanları için son başvuru tarihi: 15/06/2020

 Daha Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru Formu için lütfen buraya tıklayınız.

Projeler ve Fonlar deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanır. OK