Projeler ve Fonlar
Türkiye'nin İlk ve En Detaylı Hibe Arama Motoru

Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşmak

438

Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda günümüzde birçok proje gerçekleşiyor. Dünyayı bu hedeflerle buluşturmak için verilen hibe destekleri güzel fikirlere dönüşerek uygulanıyor ve sonucunda bu hedeflere bir adım daha yaklaşmış oluyoruz. Birleşmiş Milletler bu hedeflerin herkese anlatılması gerektiğini düşünüyor. Günümüzde bunlardan haberdar olmayan birçok kişi var.

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, 2012 yılında Rio de Janeiro’da toplanan Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı’nda doğmuştur ve amacı, dünyamızın karşı karşıya olduğu acil çevresel, siyasi ve ekonomik sorunları ele alan evrensel hedefler kümesi oluşturmaktır. En önemli özelliklerinden biri de ölçülebilir ve net olmalarıdır. Dünyamızın bu hedefler kapsamında belirtilen her konuda desteğe ihtiyacı vardır. Gelecekte sağlıklı bir toplum içinde yaşamlarımızı sürdürebilmemiz için düşünülmüş bu hedeflerin hepsi birbiri ile bağlantılıdır. Özetle, gelecek nesillerin yaşamını daha iyi hale getirmek için en büyük fırsatımızdır.

Bu 17 hedef ise şunlardır;

Yoksulluğa Son, Açlığa Son, Sağlık ve Kaliteli Yaşam, Nitelikli Eğitim, Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği, Temiz Su ve Sanitasyon, Erişilebilir ve Temiz Enerji, İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme, Sanayi Yenilikçilik ve Altyapı, Eşitsizliklerin Azaltılması, Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar, Sorumlu Üretim ve Tüketim, İklim Eylemi, Sudaki Yaşam, Karasal Yaşam, Barış Adalet ve Güçlü Kurumlar, Amaçlar için Ortaklıklar.

Projeler ve Fonlar sayesinde aradığınız hibe desteğine kolayca erişerek, siz de sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Bu konuda Projeler ve Fonlar’da birçok proje ve hibe fırsatı bulunuyor. Detaylı bilgi için web sitemize göz atabilirsiniz!

Kaynak: https://www.tr.undp.org/content/turkey/tr/home/sustainable-development-goals.html

Projeler ve Fonlar deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanır. OK