Projeler ve Fonlar
Türkiye'nin İlk ve En Detaylı Hibe Arama Motoru

Sivil Topluma Destek ve ETKİNİZ AB Programı

274

Sivil toplum kuruluşları, resmî kurumlardan bağımsız olarak çalışan politik, sosyal, kültürel, hukukî ve çevresel amaçlar doğrultusunda gönüllülük esaslı ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlardır. Sivil toplum kuruluşlarının varlığı aslında demokratikleşmenin de bir göstergesidir. Toplumsal sorunlara odaklanan ve bunlara çözüm bulma amacında olan bu kuruluşlar, günümüz küresel toplumunda da oldukça önemli rol oynamaktadır. Sosyal fayda sağlama amacının yanı sıra, sivil toplum kuruluşları özellikle; demokratikleşme, insan hakları, çevre, gençlik, eğitim, sağlık, engelliler, kalkınma gibi alanlarda faaliyet gösteriyor.

Oda, sendika, vakıf ve dernek adı altında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, yapacakları faaliyetleri için gereken bütçeyi bağışlar ve aidatlar sayesinde karşılamaktadır. Sivil toplum kuruluşlarının aynı zamanda birbirleriyle iş birliği içinde de çok anlamlı işlere imza attıklarını söyleyebiliriz. STK’ların daha görünür bir hale gelmesi ile birlikte, kamu-sivil toplum işbirliğinin gelişmesine yönelik çalışmalar da öne çıkmaya başladı.

Projeler ve Fonlar’da sivil topluma destek anlamında erişebileceğiniz birçok proje bulunuyor. Bunlardan biri olan ETKİNİZ AB Programı; sivil toplum örgütlerinin uluslararası insan hakları standartlarına uyumunun izlenmesi ve savunulması için düzenlemeler yaparak, sivil toplum kuruluşlarının insan haklarının iyileştirilmesi ve korunmasındaki rollerini güçlendirmeyi amaçlıyor. Daha fazla destek ve daha fazla fırsat için takipte kalın.

Projeler ve Fonlar deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanır. OK