Projeler ve Fonlar
Türkiye'nin İlk ve En Detaylı Hibe Arama Motoru

Proje Pazarları Destekleme Programı

100

Ulusal ya da uluslararası çapta düzenlenen etkinlikler, insanların fikir alışverişi yapmasına, network kurmasına ve en önemlisi de merak ettikleri konularda bilgilenmesine katkı sağlamaktadır. Ortak bir amaç doğrultusunda oluşturulan bu etkinliklerin planlama ve organizasyon süreci çok büyük emek ve özen istemektedir. Aynı zamanda finansal açıdan da iyi bir planlamaya sahip olması gerektiğini söylemeliyiz.  Etkinliklerin finanse edilmesi konusunda birçok kurumun çeşitli hibe destekleri bulunmaktadır. Bunlardan biri olan ‘Proje Pazarları Destekleme Programı’, başvurularını bekliyor!

Proje Pazarları Destekleme Programı kapsamında; proje pazarlarının tanımına uyan proje fikirleri ile ilgili olarak, bilgi ve görüş alışverişinin sağlanmasına ve Ar-Ge projelerine ilişkin teknolojik ve finansal işbirliklerinin oluşturulmasına yönelik üniversite, araştırma ve özel sektör kuruluşlarından temsilcilerin bir araya gelmesiyle düzenlenecek ulusal veya uluslararası etkinlik harcamaları destekleniyor.

Proje pazarları,

  • Somut Ar-Ge düşünce ya da proje önerilerine sahip olup, bunları gerçekleştirmek için kendi yetenekleri dışında başka uzmanlık alanlarında katkıya gereksinim duyan,
  • Proje öneri veya sonuçlarına ilişkin talep varlığını araştıran,
  • Arz edilen proje işbirliği önerilerine teknolojik veya finansal katkıda bulunmak isteyen,
  • Üniversite, araştırma ve özel sektör kuruluşlarından temsilcilerin bir araya gelerek aktif katılımları ile projelerini birbirlerine tanıtmaları yoluyla işbirliği olanaklarına ortam oluşturulmasına yönelik düzenlenen ulusal ve/veya uluslararası etkinliklerdir.

Siz de Projeler ve Fonlar’a üye olarak bu program hakkında detaylı bilgilere kolaylıkla erişebilir, daha fazla hibe fırsatından haberdar olabilirsiniz!

Projeler ve Fonlar deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanır. OK