Projeler ve Fonlar
Türkiye'nin İlk ve En Detaylı Hibe Arama Motoru

INTERSECT Projesi’nin Girişimcilik Eğitim Programı için Başvurular Açıldı!

219

German Marshall Fonu’nun (GMF) Mezun Liderlik Çalışma Projeleri (ALAP) kapsamında fonlanan INTERSECT (Kapsayıcı Girişimcilik: Mülteci, Göçmen ve Ev Sahibi Toplulukları Bir Araya Getirme)  Projesi’nin girişimcilik eğitim programı için başvurular açıldı!

Projenin ana hedefi, girişimcilik eğitimi sağlanarak gençlerin işgücü piyasasına kazandırmaktır. Deneyimli eğitmenler tarafından verilecek olan girişimcilik modülleriyle, 40 genç katılımcının başarılı girişimcilere dönüşmesine, beceriler kazanmalarına ve eğitim sertifikası alarak işbirliği ağları içerisinde olmalarına olanak sağlayacaktır.

Girişimcilik fikirleri olan ya da girişimcilik konusuna ilgi duyan Türk vatandaşı ya da göçmen/mülteci gençleri METUMIR ev sahipliğinde ve EntreComp Türkiye, TOBB ve TOBB TTO desteğiyle düzenlenecek olan bu ücretsiz çevrimiçi eğitim programına başvurmaya davetlisin. Bireysel ya da takım arkadaşlarınla (en fazla 3 kişiden oluşan) başvurabilir, tüm seminerlere katılarak programın sonunda sertifikanı alıp fikirlerini ağ kurma etkinliğinde tanıtabilirsin. Ayrıca TOBB TTO GARAJ Kuluçka Merkezi’nde 6 ay boyunca ücretsiz ofis ve altyapı hizmetinden yararlanabilir, ücretsiz eğitim ve yatay-dikey mentorluk desteği programlarına dahil olabilir ve fikrini gerçekleştirmek için uygun fon programları hakkında yönlendirmeyle mezun grubu içerisinde yer alma şansını yakalayabilirsin!

Son Başvuru Tarihi: 1 Ekim 2021

Başvuru Sonuçlarının Duyurulması: 15 Ekim 2021

Daha detaylı bilgi için tıklayınız

Başvuru formu için tıklayınız

Projeler ve Fonlar deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanır. OK