Projeler ve Fonlar
Türkiye'nin İlk ve En Detaylı Hibe Arama Motoru

Evde Dijital İletişim

234

Son zamanlarda iletişime duyduğumuz ihtiyacı dijital iletişim araçlarından yararlanarak karşılıyoruz. Online konferanslar, toplantılar sayesinde bilgi aktarımı yapabiliyoruz. Covid19 her alanda toplumu etkilediği gibi, iletişim alanında da alışkanlıklarımızı değiştirdi.

GSMA Intelligence, Nisan 2020’nin başında, dünyada 5.16 milyar mobil kullanıcı bulunduğunu bildirdi. Yani dünyadaki toplam nüfusun yaklaşık üçte ikisi bugün cep telefonu kullanıyor. GlobalWebIndex Nisan 2020 verilerine göre ise, Covid19 süreciyle birlikte sosyal medyada geçirilen zaman dünya çapında %47 artış gösterirken, televizyon izleme süresi de %57 arttı. Bununla birlikte son zamanlarda, aile, arkadaş, meslektaş ve ticari ortaklarla, dijital platformlar aracılığıyla sosyalleşmede çarpıcı bir artış oldu. Uzmanlar bu artışların sonucunda, Covid19 süreci atlatıldıktan sonra da insanların alışkanlık haline getirdiği dijital medya kullanımının artarak devam edeceğini düşünüyor. Bunun da insanlar üzerinde sosyal ve psikolojik etkileri olacaktır.

Eyebeam, sanatçılardan dijital sistemleri yeniden inşa etmek üzerine fikirler ve eyleme geçirilebilir projeler üretmelerini ve bunlar ile yaşanmış sosyal deneyim arasındaki örtüşmeyi ve etkileşimi geliştirmelerini istiyor. Bu projeye başvurarak konu hakkında hibe desteği alabilir ve fikirlerinize güç katabilirsiniz. Projeler ve Fonlar’da Covid19 hakkında sağlık, toplum, ekonomi, iletişim ve daha birçok alanda hibeler bulunuyor. Siz de Projeler ve Fonlar’ın geniş hibe destek havuza ulaşabilirsiniz!

Projeler ve Fonlar deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanır. OK