Projeler ve Fonlar
Türkiye'nin İlk ve En Detaylı Hibe Arama Motoru

Etkili Eğitimde Yeni Yaklaşım

212

Teknolojinin gelişmesi her sektörü etkilediği gibi eğitim alanında da sıradanlıktan çıkmayı ve yeni değerler yaratmayı gerektirdi. Geleneksel eğitim anlayışı son dönemde yerini daha dijital, içeriğinde daha çok inovasyon barındıran uygulamalı bir anlayışa bıraktı. Bu konuda, değişen öğrenci ihtiyaçları ve beklentilerinin büyük rol oynadığını söyleyebiliriz.

Dünyanın değişim hızını göz önüne aldığımızda gelecekte var olacak mesleklerin isimlerini bile tahmin edemeyebiliriz. Bu durum eğitim ve öğretimin, aslında şu anda var olmayan teknolojileri kullanmamız ve bilmediğimiz problemleri çözmemiz gerekebileceğini göz önüne alarak verilmesi gerektiğini ortaya koyuyor. Yani çağı birebir takip etmek, hatta önüne geçmek gerekiyor.

Kaynaklar, New York Times gazetesinin bir haftalık bilgi içeriğinin, 18. yüzyılda yaşayan bir insanın hayat boyu karşılaşacağı bilgi içeriğini aştığını söylüyor. Bu durum da geleneksel eğitim yaklaşımının dışına çıkılması gerektiğini gözler önüne seriyor.

Çağın gereklerine uygun ve etkili öğrenmeyi sağlayacak yeni yaklaşımlar, özellikle teknolojik araçlardan faydalanmaya, e-öğrenme uygulamalarını kullanmaya, öğrenme istekliliğini ve merak duygusunu arttıracak aktivitelerde bulunmaya dikkat çekiyor. Pek çok donör kuruluş, bu yaklaşımlar çerçevesinde hayata geçirdikleri hibe programları ile eğitim alanında faaliyet gösteren kuruluşların kapasitelerinin artırılması ve eğitimde teknolojik yenilikleri yakalamaları için geniş fırsatlar sunuyor.

Proje ve Fonlar da, etkili ve verimli öğrenme süreçlerini geliştirmek için eğitim alanında teknolojinin kullanılması ile ilgili yer alan projelere yer vermektedir. Daha detaylı bilgi için;  www.projelervefonlar.com

Yoruma kapalı.

Projeler ve Fonlar deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanır. OK