Projeler ve Fonlar
Türkiye'nin İlk ve En Detaylı Hibe Arama Motoru

Doğa Yenileniyor: Çevre Konulu Hibeler

423

Neredeyse iki aydır evlerde kalarak Covid19’un yayılımını azaltmaya ve böylelikle sağlımızı korumaya çalışıyoruz. Azalan taşıt kullanımı, gelen uçuş ve şehirler-arası yolculuk kısıtlamaları sonucunda hava kirliliği yaklaşık yüzde yirmi azaldı. Harvard Üniversitesi’ndeki bilim insanlarına göre trafiğin yarattığı kirlilik akciğerlere büyük hasar verirken korona virüsün öldürme ihtimalini de artırıyor.

Doğaya oldukça iyi gelen bu dönem ile dünya adeta bir yenilenme içerisine girdi. Uygulanan karantinalar, sanayi çalışmalarını da durma noktasına getirdi. Bu da küresel karbon ve azot dioksit emisyonunu azaltan etkenlerden biri oldu. Hayvanlar ise sokakların boşalmasının şokunu yaşıyor. Doğaya iyi gelen bu süreçte pek çok ülkede yaban hayvanları, karantina uygulanan boş şehirlere indi. İngiltere Galler’de keçi sürüleri, Şili’nin başkenti Santiago’da bir puma, Japonya’da boş bir metroda geyik görüldü. Ekvador’da ise karantina nedeniyle trafiğin olmadığı otobanda akbabalar dolaşmaya başladı.

Doğa akıl almaz bir yenilenme sürecine girerken bizler de yeni hayatlarımıza alışmaya çalışıyoruz. Fakat bu süreç bittiğinde ve tekrar sokaklara çıktığımızda yine doğaya aynı zararları vermemek için gördüğümüz durumdan ders çıkarmalı ve bu konuda neler yapabileceğimizi analiz etmeliyiz. Tüm dünya olarak daha iyiye gitmek için güzel fikirlere, projelere ve hibe desteklerine ihtiyacımız var.

Projeler ve Fonlar’da iklim değişikliği, enerji tasarrufu, sürdürülebilir çevre ve daha fazlası hakkında bulunan hibe fırsatları ile projelerinize mali destek bulabilir, onları kolaylıkla hayata geçirebilirsiniz.

Projeler ve Fonlar deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanır. OK