Projeler ve Fonlar
Türkiye'nin İlk ve En Detaylı Hibe Arama Motoru

Avrupa Gençlik Yılı 2022: AB, dünya çapındaki gençlerle etkileşimi güçlendirmek için AB Dış Eyleminde ilk Gençlik Eylem Planını kabul etti

81

Avrupa Komisyonu ve Yüksek Temsilci, daha dayanıklı, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için dünyanın her yerindeki gençlerle stratejik ortaklık için ilk politika çerçevesi olan 2022-2027 için Avrupa Birliği dış eyleminde Gençlik Eylem Planını kabul etti.

AB’nin dış eylem politikalarında gençlerin anlamlı katılımını ve güçlendirilmesini artırarak, Birleşmiş Milletler’in 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi ve Paris İklim Anlaşması gibi uluslararası taahhütlerin yerine getirilmesine yardımcı olması bekleniyor.

AB Dış Eyleminde Gençlik Eylem Planı, AB’nin ortak ülkelerdeki gençlerle ortaklığını şekillendirmeye yardımcı olacak üç eylem sütunu tarafından yönlendirilecektir:

1. Katılım için ortaklık: politika ve karar alma süreçlerinde gençlerin sesinin artırılması,

2. Güçlendirmek için ortaklık: eşitsizliklerle mücadele etmek ve gençlere gelişmek için ihtiyaç duydukları beceri ve araçların sağlanması,

3. Bağlantı kurmak için ortaklık: gençlerin dünya çapındaki yaşıtlarıyla ağ kurma ve değiş tokuş yapma fırsatlarının teşvik edilmes.

Haberin devamı için lütfen tıklayınız. 

Projeler ve Fonlar deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanır. OK