Projeler ve Fonlar
Türkiye'nin İlk ve En Detaylı Hibe Arama Motoru

Akıllı Hastane Çözümleri

446

Sağlık sektörü teknolojinin de gelişmesiyle beraber bir dönüşümden geçiyor. Dijitalleşmeyle birlikte insanların hayatını kolaylaştıran uygulamalara olan yönelim sağlık sektöründe de kendini gösteriyor. Sağlık sektöründe artan otomasyon yatırımları, hizmet kalitesini ve verimliliği yükseltiyor, olası risklerin önüne geçiyor. Kablosuz endüstriyel IoT çözümleri sağlayan kurumlar, hastanelere tek bir sistem üzerinden uygun maliyetle, zahmetsiz ve verimli bir yönetim imkânı sağlıyor.

Akıllı hastane konsepti ile düşük maliyet avantajıyla tek bir ağ üzerinden anlık takip yaparak hastanelerin hizmet kalitesi ve verimliliği yükseliyor. Bu sistemle hastanelerde ısı, hava ve aydınlatma seviyelerini ölçerek hasta konforu da arttırılıyor. Kısaca hastaların konforunu ve sağlığını artırmaya yönelik modern uygulamalar bütününe ‘Akıllı Hastane’ diyebiliriz.

Enerji kaynaklarının daha etkin yönetimini sağlamak ve enerji giderlerini azaltmak için alınması gereken tedbirlerin bütününün alındığı akıllı hastaneler ile sağlık sektörü başka bir boyuta taşınıyor. Daha az enerji tüketen hastaneler aynı kaynaktan ısıtma, soğutma ve aydınlatma amacıyla yararlanıyor ve kayıplar sıfıra indiriliyor. Örneğin buzdolaplarının ve tıbbi dolapların sıcaklıklarının anlık kontrolleri ve takibi ile olası riskli durumlar önlenebiliyor. Hastanede belirli alanlara yerleştirilecek acil durum butonları ile güvenlik ya da sağlık görevlilerinin tek bir dokunma ile çağırılması sağlanabiliyor. Çeşitli çevresel ölçümler ile hastane içinde hava kalitesi, sıcaklık, gürültü seviyeleri tespit edilebiliyor. Bununla beraber IoT çözümleri ile sağlık, temizlik ya da güvenlik personellerinin konumları takip edilerek görev dağılımları daha verimli yapılabiliyor. Aynı şekilde hastane içindeki sadece yetkililerce giriş yapılması gereken özel bölgelere izinsiz girişlerin engellenebileceği çözümler de sunuluyor.

Çağımızda bir lüks olmaktan çıkıp ihtiyaca dönüşmüş olan bu sistemlerin kullanımı kaçınılmaz. Tam da bu konuda birçok projeye mali destek sağlanıyor. Özellikle Projeler ve Fonlar’da bulunan ‘AI for the Smart Hospital of the Future’ projesinin detaylarına göz atabilirsiniz. Aradığınız mali desteği bulmanın kolay yolu projelervefonlar.com ile daha fazla fırsattan haberdar olun!

Projeler ve Fonlar deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanır. OK