Projeler ve Fonlar
Türkiye'nin İlk ve En Detaylı Hibe Arama Motoru

Act for Biodiversity Challenge

92

Yaşam döngüsü biyolojik çeşitliliğe bağlıdır. Hava, su ve yiyeceğimiz dünyadaki ekosistemlerde bulunan yaşam çeşitliliğine göre şekillenmektedir. Bununla birlikte, insan aktivitesi nedeniyle, bir milyon bitki ve hayvan türü şu anda yok olmanın eşiğindedir. İnsanlar karadaki ortamın % 75’ini önemli ölçüde değiştirdi. Buna bağlı olarak, bu yıl ABD “doğal yaşamın küresel olarak, insanlık tarihinde benzeri görülmemiş oranlarda azaldığını” bildirdi. Varoluşsal bir tehditle karşı karşıya olduğumuzu söylemek mümkün.

Yine de değişim için çok geç değil. Doğamız hızla zarar görüyorken, bu kapsamlı, karmaşık ve acil sorunu ele almak için insanları bir araya getiren cesur ve sosyal yeniliklere ihtiyacımız var.

Ashoka, biyoçeşitliliği korumak için sektördeki insanları ve kuruluşları ilgilendiren hali hazırda uygulanmış çözümler arıyor. Yurttaşlar, bilim toplulukları, şirketler ve / veya hükümetler gibi önemli oyuncular arasında ittifaklar kurarak ve işbirliğini arttırarak, yeniliklerle karşılaşılan çevresel zorluklara yönelik çözümler üretiyor.

VITTEL ve Ashoka, biyoçeşitliliği korumak ve eski haline getirmek için kilit oyuncuları bir araya getirebilecek dünya çapında bir değişim arayışı olan “Biyoçeşitlilik Yasası” mücadelesini başlatıyor. Hibe hakkında daha detaylı bilgiye web sitemiz üzerinden üyelik gerçekleştirerek erişebilirsiniz.

Projeler ve Fonlar deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanır. OK